הדפסת תלת מימד במתכת

במסגרת פעילות חברת היעוץ שורה תחתונה אנו מרבים לצאת לתערוכות בחו"ל ובארץ, כדי להרחיב את הידע המקצועי שלנו ולהיות ספקי מידע עדכני ללקוחותינו.

מזה כמה שנים שטכנולוגיה מסויימת צדה את עיני  ומצאתי בה פוטנציאל רב בשיפור תהליכים, התייעלות ומתן אפשרויות עסקיות חדשניות למספר רב של תעשיות ומפעלים בהם אנו פועלים.

טכנולוגיה זו היא הדפסת תלת מימד במתכת.

ובכן הגיע הזמן להתעורר...

 

יש שינוי טכנולוגי מהפכני ואסור לתת לו לחלוף כך סתם.

הטכנולוגיה הכללית של הדפסות תלת מימד, בעיקר בפלסטיק, כבר מוכרת היטב בארץ ונמצאת בשימוש נרחב למדי.

הדפסה במתכת, לעומת זאת, היא סוד השמור בידי מעטים, אך ורק בחברות גדולות, מרביתן בטחוניות ובמכוני מחקר.

ובכן, במה דברים אמורים:

זוהי שיטת ייצור "תוספתית"  - Additive Manufacturing , או AM.

כלומר, במקום לקחת גוש מתכת ולחלץ ממנו את הצורה המבוקשת באמצעות הסרת חומר, קרי עיבוד שבבי לסוגיו, ובתהליך ליצור חום, שחיקה, שבבים זיהום אויר ושאר מרעין בישין, אנו בונים את המוצר שלב אחר שלב ומיישמים חומר רק במקומות בהם הוא נדרש. חוסכים חומר, זיהום, תהליכי ייצור, זמן ועוד ועוד....

התהליך הנפוץ ביותר בתחום זה נקרא DMLS – Direct Metal Laser Sintering

כלומר המסה ישירה של מתכת באמצעות קרן לייזר.

מיתרונות השימוש בהדפסות תלת מימד במתכת:

  • בתהליך הפיתוח: קיצור זמן הפיתוח והגעה מהירה לשוק עקב ביטול הצורך בתבניות בשלב הפיתוח. יש שרטוט – מודל תלת מימדי, יש מוצר פונקציונאלי מלא להמשך תהליך הפיתוח. עדכונים ושינויים אף הם מהירים ביותר ופשוטים לביצוע. רק מעדכנים את המודל הממוחשב, ומייד ניתן לייצר את החלקים הנדרשים.
  • בתהליך ההנדסי, כחלק מתהליך הפיתוח ולעיתים כשיפור מוצרים ותהליכי ייצור קיימים: חלק ניכר ממגבלות ההנדסיות הנובעות מהתהליכים הישנים, מבוטלות ולא קיימות יותר. ניתן ליצור חללים פנימיים וצורות בעלות מורכבות מרחבית גבוהה ללא כל בעיה. מושגים כמו under cut היוצר בעיה בתכנון תבניות וכיו"ב, פשוט נעלמים מהלקסיקון.
  • בייצור מוצרי פלסטיק: ייצור "אינסרטים" לתבניות הזרקה וניפוח המקוררים בשיטת Conformal Coolling מקטינים זמני חימום וקירור בעשרות אחוזים, עקב שיפור מעברי הקירור בתבנית. זמן המחזור יורד ב 35-55%. החזר ההשקעה כאן הוא מהיר ביותר והחסכונות ניכרים.
  • אחזקה ושימור ציוד: ניתן לבצע שחזור של חלקים שנשברו בקלות יחסית, במהירות ובתכונות מלאות של המתכת. קו הייצור שהושבת עקב תקלת שבר יחזור לפעולה בתוך זמן קצר ביותר, הרבה יותר מהר מאשר להמתין לחלקים שייוצרו בשיטות הישנות או יגיעו מספקים בחו"ל.

 

אלו רק מקצת היתרונות של שיטת יצור מרתקת זו.

כיוון שזהינו את הפוטנציאל העצום הגלום בשיטה זו ליצירת מהפכה של ממש בתהליכי פיתוח וייצור מוצרי מתכת למיניהם הקמנו לאחרונה את חברת "מטריקס 3D"  כחברת בת של שורה תחתונה.

"מטריקס "3D החלה לפעול לאחרונה ומספקת שירותי ייצור והדפסה בתלת מימד במתכת במרבית המתכות המקובלות בדיוק של 100 מיקרון ובתכונות מטלורגיות המקבילות לתהליכי ייצור אחרים כגון עיבוד שבבי ויציקות למיניהן.

בתאריכים 21-22/11/2016 נציג את היכולות בתערוכת Subcon2016 אשר תתקיים ב"לאגו" ראשון לציון.

ניתן לבקר אותנו בתערוכה בביתן 160A. כמו כן, במסגרת ועידת הרכש שתתקיים ביום הראשון של התערוכה, אתן הרצאה במסגרת: TED עסקים חדשות וחידושים בתעשייה ואקיים מצגת של מטריקס 3D: "הדפסות תלת מימד במתכת" בפני כל הפורום.

ראו מצורפת להודעה זו הזמנה לתערוכה ותכנית הועידה.

אם יש צורך במידע נוסף או בירור פרטים נוספים בכל הקשור להדפסות תלת מימד במתכת ניתן להתקשר אלי ישירות, או לבוא לביתן שלנו בתערוכה.

נשמח לראותכם

דוד שלו וצוות מטריקס 3D

 

 

 

 

מעוניין בפגישה ללא התחייבות?
השאר פרטייך עכשיו:
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
_iesupport _chrome