כולם רוצים להרוויח יותר

כותרת המאמר "כולם רוצים להרוויח יותר" היא בעצם אקסיומה, כלומר, מעולם לא הוכח שזה אמנם כך, אבל בכל המקרים בהם אנו, בשורה תחתונה נפגשנו במנהלים ובעלים של ארגונים מסחריים ו/או תעשייתיים, זו היא השאיפה.

 אז איך עושים זאת? הפתרון פשוט – מתייעלים. מתייעלים בצריכת החומר, מתייעלים בכמות העבודה המושקעת, מתייעלים במבנה ההוצאות הקבועות החונקות משפרים תהליכים, פשוט לא?

ובכן, לא ממש פשוט. לעיתים קרובות אנו נקראים לשיחת היכרות עם לקוחות פוטנציאליים המעוניינים להתייעל. ואז באה "השאלה" – " באיזו מתודולוגיה אתם משתמשים?"

שאלה זו נובעת מכך שיועצים וחברות יעוץ, כמו כל בני האדם, נוהגים להשתמש שוב ושוב בשיטות אותן הם מכירים ובהן הם מרגישים בטוחים, גם אם המחיר הוא חוסר התאמה לסיטואציה המורכבת העומדת בפניהם.

 למה הכוונה? אנו, בצוות שורה תחתונה, מגיעים לארגונים רבים בהם יש מגוון בעיות. הדבר משול לרופא הנתקל במספר רב של מטופלים, ואף אם הוא מומחה בתחום מסויים, לא ימליץ תמיד על אותה שיטת טיפול, שכן לא כל המטופלים זהים וטיפול המתאים לאחת, לא בהכרח יתאים לשני. הרופא הטוב הוא זה היודע להתאים את התהליך הטיפולי למטופל. בלשון פשוטה " הוא רואה את המטופל".

כך גם בתחום השיפורים והתייעלות בתעשייה. לכל ארגון יש את הבעיות שלו, המבנה הארגוני שלו, מערכת יחסי האנוש וההיסטוריה הארגונית המייחדים אותו מארגונים אחרים. לאור זאת יש להתאים את שיטת הפתרון והשגת ההתייעלות לארגון הספציפי.

ישנו מגוון של מתודולוגיות אותן ניתן להפעיל. חלקן דומות זו לזו בעקרונות וחלקן שונות מהותית בתפישת היישום שלהן, הצוות שלנו מיומן בהפעלת מגוון גדול, וכך ניתן לבחור את המתודולוגיה המתאימה לכל ארגון, ואף לשלב ביניהן.

מה עומד לרשותנו?

  • שיפור שיטות "קלאסי" – בשיטה זו מבוצעים מחקרי זמן ותהליך ומרבית הרעיונות באים מהמהנדסים היועצים, בהתמך על נסיונם העשיר והכרותם עם פרויקטים דומים והצלחות עבר.
  • שפורי בשיטת המשלבות עובדים , תהליכים פנימיים – כאן יש מגוון גדול בכל נושא ה LEAN לסוגיו וגווניו.
  • צוותי שיפור, ה"קייזן" ( שאף הוא חלק ממתודולוגיית הLEAN).
  • 6 סיגמא, המשלב פעילות LEAN בשיטות סטטיסטיות לאיסוף וניתוח נתונים, לצורך תעדוף ובחינת ההצלחות
  • יישום משולב של מגוון כלים ושיטות מכל הנ"ל.

 

stop watch

לאור כל הנאמר כאן, ברור כי היועץ חייב להביא אתו לפרויקט ידע נרחב במגוון שיטות ניתוח ויישום. את השיטה המתאימה יש לבחור, יחד עם הצוות הניהולי של המפעל, בהתאם למשימה ומאפייני הארגון. אין לשלול גם מצב בו מופעלות מספר שיטות או חלקים  משיטות, בהתאם לחלקים שונים בארגון.

כך למשל מחלקה בעלת צוות "חזק" ומגובש תוכל להפעיל, בליווי והנחיה מתאימים, רבים מכלי ה - LEAN, לעומתה, מחלקה אחרת תצטרך יותר סיוע ויותר תרומה מהיועצים גם בצדדים המקצועיים הרלוונטיים לפעילות.

 נשמח להפגש ולדון בצרכים ובמאפיינים הספציפיים לארגון שלך.

 

מעוניין בפגישה ללא התחייבות?
השאר פרטייך עכשיו:
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
_iesupport _chrome