אחרי החגים הגיע - זה הזמן לשפר את הרווחיות

זהו.. נגמרו התירוצים. "אחרי החגים" כבר כאן.

בהחלט הגיע הזמן לממש את כל ההבטחות אשר הבטחנו, בעיקר לעצמנו.

למשל, השנה תשתפר הרווחיות, או אולי השנה איכות המוצרים תשתפר  (ובעקבותיה גם הרווחיות), השנה המפעל / העסק יראה נקי מסודר ומכובד (וכמובן בעקבות כך יעלו המכירות ויגדלו הרווחים), ניתן יהיה להביא לקוחות לביקורים וכך ישתפרו המכירות וכו' וכו'.

ובכן מה עושים? עושים!!!

יש לבחון ברצינות מספר אפשרויות לחסכונות בתפעול אשר מגיעים מיד לתרומה  ל"שורה התחתונה". בין האפשרויות הנפוצות:

  1. קיצור זמן העבודה המושקע בייצור/מתן שירות. נעשה זאת על ידי בחינת התהליכים והטכנולוגיות, מחרי זמן ועובד, שיפור שיטות, ויישום מתודולוגיות ניהול מתקדמות.

 

ניתן לראות דוגמאות ליישום במאמרים קודמים שלנו. למשל בחברה לייצור חומרי גלם לתעשייה מחירי זמן ועבודה ושיפור שיטות - קיצרה את כמות השעות המושקעות בייצור ב 30%, תוך חסכון שנתי של מאות אלפי ₪. הקוראים הנאמנים בוודאי זוכרים את התמונה הזו:

 

Return Conveior

 

פשוט, אבל עובד.... (למי שלא מכיר, זהו מסוע המחזיר את המוצר מקצה המכונה לתחילתה וחוסך את העובד שעמד בקצה המכונה ותפקידו היה להחזיר את המוצרים. 50% חסכון בשעות עבודה בתהליך זה).

 

  1. שיפור זרימת החומר והשליטה במלאים על ידי ארגון נכון של תהליכי הייצור וארגון נכון של מחסני חומרים, תוצרת גמורה ומלאי ביניים. כל פעל מפליא אותי מחדש עד כמה ניתן לייעל את נושא זרימת החומר במפעלים ולהשיג חסכונות עצומים בעלויות הייצור והמלאי.

 

  1. בניית מערכת כלי ניהול ומדידת תפוקות ותשומות בתהליכים השונים. ניתן לקרוא על כך המאמרים שפרסמנו באתר שלנו "מה שלא נמדד לא מנוהל"

 

  1. יישום תהליכי סדר וניקיון במתודולוגיית 5S. מי זוכר את תמונת הכיסא? מפעל שעבר ממצב זה:

 

5S chair

לזה:

 

5s work zone after

 

צוות היועצים של שורה תחתונה מתמחה בפעילויות של ייעול התפעול ושיפור רווחיות. ניתן לקרוא על כך באתר שלנו.

צרו עמנו קשר

מעוניין בפגישה ללא התחייבות?
השאר פרטייך עכשיו:
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
_iesupport _chrome